🥇 Certificarea JCI acordată Laboratorului Central Regina Maria este confirmarea la nivel internațional a standardelor de calitate și a celor mai bune practici, dar și dovada că suntem în eșalonul de top în domeniul medicinei de laborator, parte esențială și integrată a diagnosticării și îngrijirii personalizate. 🥇Acreditarea JCI este rezultatul muncii de echipă, a profesionalismului, precum și a investițiilor în tehnologii medicale avansate și implementarea algoritmilor de inteligență artificială pentru verificarea automată a rezultatelor, eliminarea riscul erorii umane și garantarea acurateții rezultatelor. Joint Commission International (JCI) este primul și singurul Centru de Colaborare al Organizației Mondiale a Sănătății pentru soluții privind siguranța pacienților, fiind lider mondial în acreditările internaționale de sănătate. Acreditările JCI sunt acordate doar instituțiilor medicale care respectă riguror sute de standarde de calitate și mii de indicatori individuali, în urma unei evaluări complexe și complete care se repetă la intervale periodice. Certificarea JCI confirmă pacienților accesul la servicii de medicină de laborator conform celor mai înalte standarde internaționale, asigurând siguranța și calitatea actului medical. 🏥 Rețeaua de laboratoare Regina Maria include 37 de laboratoare și peste 170 de puncte de recoltare în toate județele din România și peste 800 de specialiști în analize medicale de laborator. https://lnkd.in/dwxRAfNt
Wow, felicitări și multă bafta+spor, în continuare!
Felicitări întregii echipe!
m.a.i.
2săpt👏👏👏